Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

Ole-Br

Medlemmer
  • Innlegg

    6
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Ole-Br sine prestasjoner

10

Nettsamfunnsomdømme

  1. Ole-Br

    Stem Frp!

    Både nasjonalsosialisme og kommunisme er politiske ideologier, men bare nasjonalsosialisme er nazisme. Islam er en religion. Jeg er ikke interessert i eller begeistra for kommunisme, og jeg kjenner ingen på venstresiden som støtter feks Nord-Korea , men det er ikke sammenlignbart med nasjonalsosialistisk ideologi, selv om styreformen kan være totalitær. Kommunismens mål er et klasseløst samfunn og frigjøring av produksjonsmidler til fellesskapet, motsatt av nasjonalsosialisme, som er en overlegenhetsideologi, allerede på idéstadiet.
  2. Kristendommen har sin plass som del av Norges historie og kulturhistorie. Man kan jo gjerne vise til eventuelle moralske prinsipper og eventuelle praksiser i kristendommen. Men som forklaringen på utviklingen av moral i samfunnet vårt er verken kristendom eller romerretten noen fullverdig eller god forklaring. Det forblir spekulativt og uriktig. De bør heller lære om hva etikk er, og hvordan man kan utvikle en moralsk personlighet.
  3. Woke er ikke annet enn del av tidsånden. Det pleier ikke å kuke til film heller. Og det går ikke an å bevise at det ikke har ført til bra greier og. Og ikke minst handler mye om omstilling, når en verden "tenker nytt". Da ser man ikke alltid lekker ut i forsøket. Samtidig skylder alle grinebitere på woke der det handler om helt andre ting også, fordi de har woke på hjernen. De utslagene av woke som faktisk er heslige, med direkte og fæle konsekvenser for andre, fortjener som alt annet som går utover andre, kritikk og motstand. Resten av kritikken kan du faktisk kaste. Bredere representasjon for eksempel, er et gode, og bevissthet fører til nye valg, som gjerne er bedre enn valg på autopilot. Og alle vet at vi har mer potensiale og talent enn det vi ser på repeat. Som oftest synes bare folk at woke er irriterende og møter alt de kan tolke som det med forakt. Og det er ofte filleting, som dette filmgreiene, et allerede hyllet kunstverk som ikke skulle være på utstilling en periode, en debatt om pensumlitteratur, avseksualisering av kvinnelige karakter i spill i en digital verden der flere og flere jenter spiller, etc. Som om halvparten av dem i det hele tatt hadde giddet å bry seg om en Snøhvit-film hvis det ikke var for at de kunne bruke det i en nok en woke-diskusjon. Get over it.
×
×
  • Opprett ny...