Gå til innhold

Trulss

Medlemmer
  • Innlegg

    2 111
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Trulss sine prestasjoner

1,1k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Om vedkommende skal ha til Word og surfing kan man bruke hva som helst, men man trenger ikke en pc for å søke jobb i dag. Man kan fint klare seg ved å bruke mobilen eller et nettbrett. For en slik person blir det å bruke Linux kanskje litt vanskelig, og det å bruke chromebook litt uvant. Jeg anbefaler derfor en Windows maskin i stedet.
  2. De fleste har ikke råd til å kjøpe mat direkte fra norske bønder, så at det finnes et alternativ man kan overleve på er gull verdt for veldig mange.
  3. Man forsker frem det resultatet som er bestilt. Ferdig snakka!
  4. Mange av oss har vokst på ultraprosessert er fortsatt i fin form. Tror det sunnere enn å spise ihælsprøyta gulerøtter.
  5. l tråden er full av antagelser, kjære deg. Enig i at det ikke er soleklart, det kan ha vært tilhengeren. Så derfor etterlyses statistikk som viser om det er bilen eller laderen som tar fyr, og hvilke bilmerker og sånn.
  6. Normalt er det jo elbilen eller laderen som tar fyr. Statistikkene lar vente på seg og tallene om branner i elbiler uteblir. Synes det er merkelig altså. Og så er det alle tilfellene hvor man ikke finner noe brannårsak (kanskje som i dette tilfelle) som ikke tas med i statistikken selv om det er soleklart at bilen eller ladeboksen har skyld.
  7. Hva betalte du, og hvor kjøpte du?
  8. I natt brant enda en elbil som sto på lading i Drammen. Står om saken på dt.no
  9. Chromebook er jo mye rimeligere enn Windows-maskiner. Jeg vet ikke om disse har noe begrensinger eller er dårligere på noen om man skal kjøre Linux på dem?
  10. Anbefaler å høre med Telenor da de normalt sett tilbyr svindyre løsninger.
  11. Hva med en vanlig google-høytaler eller to? Har hatt en slik og den koblet seg til TV med bluetooth hver gang jeg startet TV automatisk.
  12. Det skulle man tro, men det er slik DnB også driver på. Telenor har nærmest blitt en folkefiende med sin prisstruktur og posisjon, og de er regulert med tanke på antall kunder de kan ha. Dette styres med prissettingen, og det er her konkurrenter som Telia, ICE og Starlink kommer inn i bildet. Det beste vi kan håpe på er at Starlink får en konkurrent som kan presse priser ytterligere. Det er noe på gang i USA så det kommer en tilbyder til, men om det påvirker pris og kvalitet er usikkert. Det er her jeg håper Kina kommer inn i bildet og raskt revolusjonerer bransjen. Det er vel opplest og vedtatt at satelitt-TV i USA skal reduseres kraftig, og folk må ha alternativ.
  13. Ja, men jeg synes jo Starlink er genialt. For oss så gjør han verden til et bedre sted i så måte. Det å gi internett og telefondekning for vanlige folk i områder man tidligere bare kunne drømme om, har en enorm betydning for sikkerhet og utnytting av miljø og natur med mer. Vekten av denne betydning kan kanskje overgå mye av det man ikke liker. Når man snakker om slavearbeid og bestikkelser, korrupsjon med mer så faller vel også Telenor langt ned på listen.
  14. Jeg kjøper stort sett rimelige kinesiske mobiler og har aldri opplevd problemer med noe. Det eneste er antall oppdateringer kan være begrenset. Jeg hadde noe trøbbel med notification på nåværende Xiaomi, men så kom en ny versjon av android som fikset det (feilen var at det ikke kom opp markering på app-ikonet men det kom varsel kun i varsellinjen på toppen). Trivselen er større med en rimelig mobil man slipper være forsiktig med, eller kjøpe deksel til og kanskje må ha forsikring på i tillegg.
  15. ICE og Telia fungerer veldig fint, så problemet her er Talkmore eller Telenor. Har de lov til å sperre fullt fungerende utstyr på denne måten?
×
×
  • Opprett ny...