Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

Dassen

Medlemmer
  • Innlegg

    4 654
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    1

Dassen vant dagen sist 14. november 2012

Dassen hadde mest likt innhold!

Om Dassen

  • Bursdag 31. mars 1990

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Dassen sine prestasjoner

2,7k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Yes! Piastris første pole! 🥂 Og gøy med Russell og Hamilton også. Blir et bra race i morgen 🏎️
  2. Piastri er så sinnsykt imponerende. P1 nå, come on!
  3. Kan anbefale Ghost of Tsushima for de som ikke har prøvd det enda. Fabelaktig spill, som trumfer AC på det meste. Finner det i vårsalget på Steam.
  4. Dassen

    Tesla - kaféen

    Hva taler for det, egentlig? Er det selvkjørende taxi du har troa på?
  5. Dassen

    Elbil-tråden

    Enig. Den må ned ytterligere 100 $. Da nærmer den seg verdsettelsen til andre bilmerker som Toyota. Den høye prisen Tesla har hatt har vært forutsatt fremtidig vekst, teknologisk forsprang, sterk merkevare, "Musk-effekten" og lojalitet til merket. Alle disse faktorene har blitt kastet ut av vinduet de siste månedene etter min mening.
  6. Kvinnedagen handler ikke om å kjøpe roser, sjokolade eller gaver til kvinnene i vårt liv. Den er en internasjonal dag for solidaritet og fokus på kvinners rettigheter, og for å jobbe videre mot et mer rettferdig og likestilt samfunn. Så kanskje skulle du tatt på deg noen av oppgavene som vanligvis tilfaller kona for å vise at du setter pris på at hun gjør disse tingene. Rydd bort vinterklærna, vask huset, bak gjærbakst eller noe sånn.
  7. Dassen

    Tesla - kaféen

    Savner GTI, ass. Selv om min gamle gjorde 0-100 halvparten så raskt som en Tesla, så er det så mye gøyere å kjøre.
  8. Skal kjøres med et barn ombord, da. Jeg ville ikke hatt en 15 år gammel Polo mot dagens SUVer på 2,5 tonn. På en annen side vet jeg ikke helt hvor egna Mazdaen jeg foreslo er heller, med de bakdørene den har... Foreslår en av disse, om du veit at du skal ha bilen i 3 år. Billigere og mer forutsigbart bilhold er det nesten ikke mulig å få. En Fiat 600e 4 480,-/mnd Startleie: 0,-* Totalpris: 166 054,- Citroen ëC3 4 480,-/mnd Startleie: 0,-* Totalpris: 166 054,-
  9. Mazda MX-30 må være blant det billigere du får: 2 999,-/mnd Startleie: 11 150,-* Totalpris: 123 896,-
  10. Kjipt å høre at folk mister jobben, men Komplett virker å være i en nedadgående spiral med en ledelse som ikke er i stand til å snu skipet. Utvalget har blitt dårligere. Prisene høyere. Tilbudene dårligere. Sist jeg bestilte fra komplett.no brukte varen som var på laget 6 dager fra Sandefjord til Tønsberg. De gangene jeg har hatt retursaker har servicen vært elendig og løsningene de har tvunget gjennom har vært dyrere for dem og mer besværlig for meg. Samtidig har konkurrentene blitt bedre og varsler de skal satse inn mot komponentmarkedet.
  11. Dassen

    Elbil-tråden

    En leasingkampanje er også et tilbud. Om du ikke er interessert i den type bilhold, så har du mulighet til å overse innlegget mitt.
  12. Dassen

    Elbil-tråden

    Var snakk om leasing dette. Om du er i markedet, så bør du ta en titt på prisene selv. Veldig mye gunstige tilbud ser jeg. Jeep Avenger, Fiat 600, ID3, Ariya, ID4 og fler.
  13. Dassen

    Elbil-tråden

    Det er noen seriøst gode tilbud på elbil for tida. Fristende å bytte ut bil nr 2 med en Ariya 2WD til under 5k i mnd og 0,- i innskudd, eller 6k med 4WD.
  14. Dassen

    Elbil-tråden

    Samme greia som med Volvo, er det ikke? Design studio i UK og produksjon+eierskap i Kina? De fleste bilmagasiner setter fremdeles Volvo i den europeiske båsen.
  15. Synes Solvang gjør en god jobb. Det er greit nok at han er lavt utdanna og ikke "den skarpeste kniven" i skuffen, men det tilgjengelig gjør debatten for flere og det er en viktig demokratisk funksjon som debatten på statskanalen skal ha. At programlederen liksom skal være allvitende og sitte med alle svarene har jeg ikke troa på - det blir heller kommentatorenes jobb å peke på faktafeil eller falske argumenter i ettertid. Da synes jeg det er mer urovekkende at NRK har "ekspertpaneler" med blant annet Cecilie Langum Becker. Økonomikommentatoren som er mest opptatt av å proklamere at hun har gått på handelshøyskolen og for øvrig bruker tiden sin på å gjenta andres argumenter.
×
×
  • Opprett ny...