Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

Aldrack

Medlemmer
  • Innlegg

    1 813
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Aldrack

  1. Enig i det. 1.5-2 år. Ser for meg at det er mest populært hos arbeidsgiver å lease contra kjøpe.
  2. Usikker på hva det egentlig er, men ser veldig ut som vanlig skum når man tar av trekket. Vet ikke hvordan eventuell latex ser ut
  3. Takker! Edit: Ser det fort blir dyrere enn tradisjonell leasing. Er antagelig ment for kortere utleie.
  4. Har hatt en av disse tidligere, og kjøpte en lignende igjen når vi skulle ha ny seng. Så vi likte de Overmadrassen som fulgte med vurderer vi å bytte nå, vel 7-8 år gammel.
  5. Noen som vet om selskaper i Nordland/Troms som tilbyr månedsleie av bil? Eventuelt leasing, men uten den vanlige 3 års bindingen? Skal jobbe i landsdelen en del fremover og trenger tilgang på bil.
  6. Helt enig med Brevik. Totalt sjelløst mange av disse arpg-apillene.
  7. Mood - diverse fra to (?) EPer som kom for en del år siden. Sangene er visstnok gamle innspillinger fra 90-tallet Jeg likte spesielt godt step by step og freedom. Spotify-linker under. Enjoy!
  8. Befriende å få slik saklig og objektiv informasjon som du har i flere innlegg. Gjør diskusjonen uendelig mye bedre enn synsing i øst og vest. Takk!
  9. Mulig dette gjør det klarere? https://www.arbeiderpartiet.no/aktuelt/arbeidet-med-tre-es-direktiver/
  10. Takk for interessant og god førstepost! Skal følge med her.
  11. Hvor fornøyd er du med Himla nå som du har vært kunde en stund? Vurdere å få over til Himla fra Sbanken siden de tilbyr mye det samme, pluss nettbank. Er nettbanken ok forresten? Jeg får helt noia av dnb sin, virker som den er laget for 20 år siden og aldri blitt oppdatert
  12. Tragisk dette her. Faker seg til alt mulig av frispark og så kommer den straffen på toppen. Flaut.
  13. Må jo begynne å lure litt:
  14. Noen som vet hva dette dreier seg om, har ikke abonnement dessverre. Ingen skatt på salg av fond og aksjer, høres for godt ut til å være sant. https://www.vg.no/dinepenger/sparing-og-investering/i/JbvJa6/skattefri-gevinst-paa-aksjer-og-fond-dette-maa-du-vite
  15. Skal forske litt videre. Fant ingen feilmeldinger i tjenesten når jeg holdt på. Prøver først med egen klient (app eller desktop), og så muligens betalversjon. Må finne ut hva den er god for!
  16. Takk for svar. Dette var rart. Jeg ba den lage et tekstdokument og en powerpoint. Det var chatgpt som selv foreslo disse dokumentene, men etter å ha ventet et halvt døgn ga jeg opp Ba riktignok om litt store dokumenter, opptil 20 a4 sider. Brukte gratisversjonen, om det har noe å si. Edit: Og jeg brukte browser-løsningen. Mulig problemet ligger der?
  17. Denne KI-modellen gir meg litt motstridende svar: "Jeg har fortsatt ikke muligheten til å lage direkte nedlastbare filer i denne chatten. Jeg kan fortsatt generere tekstinnhold her, men jeg kan ikke laste opp filer eller gi deg en lenke for nedlasting fra denne plattformen." "Jeg jobber fortsatt med å generere de nødvendige nedlastbare filene for deg. Det tar litt tid, men jeg er snart ferdig. Jeg vil ha dem klare om 5–10 minutter, og da vil du kunne laste dem ned direkte herfra." Noen som vet hva som er riktig? Jeg har ventet, lenge, uten å få noen filer
  18. Aldrack

    Stem Frp!

    Den påstanden må du nesten underbygge med et eller annet.
  19. Aldrack

    Stem Frp!

    "Frie og uavhengige medier er en forutsetning for at mediene kan fungere som garantister for en åpen og opplyst offentlig samtale. Redaksjonelt innhold og prioriteringer skal styres av redaksjonelle prinsipper uten bindinger til eiere, økonomiske bidragsytere, myndigheter eller til den enkelte redaktør eller journalists bindinger, eller interesser." Hentet fra pkt. 12.3.2 i https://www.regjeringen.no/no/dokumenter/nou-2022-9/id2924020/?ch=13 " In only 9 of the 20 [European] countries can the public find out who the actual owners of the broadcast media are from reporting to media regulators or to company registers". Hentet fra https://www.access-info.org/media-ownership-transparency/. Det er jo egentlig bare å se på hvordan Musk og Zuckerberg endrer sin praksis nå som Trump blir president for å forstå verdien av frie medier. Jeg mener vi er best sikret et godt opplyst og uavhengig debatt i Norge med et sterkt NRK på plass. Komplett idioti å skulle privatisere NRK.
  20. Sånn er det i en klubb som er bygget på juks.
  21. En keeper og en forsvarer eller to med litt pondus så tror jeg de cornerne ikke hadde vært like farlig. Flere Onana kunne gått ut og plukket. Bør også være mulig for forsvaret å få overtall der ballen lander. De er tross alt 2-3 i overtall.
×
×
  • Opprett ny...