Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

Preznek

Medlemmer
  • Innlegg

    8
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Nylige profilbesøk

2 674 profilvisninger

Preznek sine prestasjoner

4

Nettsamfunnsomdømme

  1. Finner flere varianter her: https://www.ajprodukter.no/skole/sikkerhet/klembeskyttelse Finnes også produkter som ligner på dette på Temu, antar de fungerer på lik måte som de på AJ produkter. Klembeskyttelse - Temu
  2. Urge Intense energidrikk. Finnes fremdeles på finn.no, men ca. 9 år utgått på dato og nesten 4000 for en boks. https:/www.finn.no/recommerce/forsale/item/388503648
  3. Har et ønske om å sette inn et toalett på badet i første etasje, for øyeblikket så er det kun et toalett på badet ved inngangen i kjelleren. Er ganske blank på rørlegger arbeid, så tenkte det var greit å spørre her før jeg leier inn en rørlegger. Ser at normale toalett krever 110 mm, men kan ved nød bruke 90 mm. Avløpsrørene som går ned fra første etasje er 90 mm, men blir innsnevret til 50mm hvor rørene går ned under fundamentet på huset. I første etasje så er det kun en dusj og kjøkkenvask så har ikke hatt noen problemer med dette enda. Har drevet å sett litt på kverntoalett, ser de kan bruke mye mindre avløpsrør (22/28/32mm ifølge saniflo). Tanken var da muligens å borre et hull i veggen på badet og kjøre avløpet ned i samme rør som kjøkkenvasken, kjøkkenet er rett på andre siden av veggen. Drodlet en rask skisse i paint, grønn er hvor toalettet vil være, rødt er hvor avløp er/avløpsrør kommer til å gå gjennom veggen. Slik ser avløpet ut under vasken på kjøkkenet. Avløpsrøret på kjøkkenvasken er 90 mm. Høres dette ok ut eller er jeg helt på bærtur? Er ikke aktuelt å pigge opp fundamentet for å bytte ut avløpsrør enda, kan sikkert gjøres en gang i fremtiden når badet skal pusses opp.
  4. Har du fått en begrunnelse på avslaget nå? Veldig uvanlig at krav avslås uten en begrunnelse, tillitsvalgt som deltok på forhandlingen vil ha fått en begrunnelse. Blir litt synsing, men tipper det er arbeidsgiver som har avslått kravet. Kan ha hendt at din nærmeste leder lovet for mye, for deretter få avslag fra toppledelse/forhandlingsutvalg når fagforeningen fremmet kravet.
  5. Det som muligens kan ha skjedd er at fagforeningen din har forsøkt å forhandle om endring på lønnen til alle i tilsvarende stillinger og ikke kun ditt krav, deretter har ikke arbeidsgiver og fagforening blitt enige og forhandlingene ble avbrutt. Veldig rart å gjøre dette i en kap. 5.2 forhandling, men er sikkert mulig. Ville ha tatt en telefon eller sendt en e-post til tillitsvalgt og bedt om en begrunnelse på hvorfor kravet ble avslått. En fagforening kan ikke blokkere lønnsøkningen din, trolig hvis kommunen ikke har noen lønnspolitsk plan eller forhandlingsutvalg så kan leder fritt styre lønnen din. Sjekk ut om dere har et forhandlingsutvalg, lønnspolitisk plan eller om det er nevnt i økonomireglementet/delegeringsreglementet til kommunen, antar det står hva nærmeste leder har mulighet til å gjøre i et av de dokumentene. Hvis fagforeningen hevder de kan blokkere lønnsøkningen så ville jeg ha sendt inn en klage til fagforeningen sentralt og meldt meg ut, trolig så gjøres det ingenting med mindre det er mange som klager.
  6. I KS sin hovedtariffavtale er det ikke noen stillingskode for seniorrådgiver, kun rådgiver (stillingskode 8530). Det er mulig at din kommune har egne lokale stillingskoder med egne lønnsstiger. Hvis du kun krevde å bli endret til seniorrrådgiver og kommunen ikke har denne lokale stillingskoden så kan det være årsaken til at kravet ble avslått. Har kommunen din en egen lokal stillingskode for seniorrådgiver? Tror ikke jeg har hørt om at fagforeninger har nektet arbeidsgiver å øke lønnen til sine ansatte, som regel så er de veldig glad for dette. Da kan de senere bruke dette som virkemiddel for å øke lønnen til resten av sine medlemmer i tilsvarende stillinger også. Sikker på at det var fagforeningen som avslo kravet og ikke et forhandlingsutvalg i kommunen? De fleste kommuner har et lønns- og forhandlingsutvalg som behandler lønnskrav, har vært borti tidligere at forhandlingsutvalget er uenig med nærmeste leder og avslår kravet. Lønns- og forhandlingsutvalget forhandler med fagforeningen på vegne av arbeidsgiver.
  7. Som flere har nevnt så er dette sikkert en bransje hvor det er vanskelig å bryte gjennom på, du kjemper mot en haug av folk som har gjort dette lenge + folk som kjøper ferdiglagde produkter fra kina. Sikkert mulig å ha det som en hobby og tjene noen ekstra kroner, men tror det blir vanskelig å tjene en lønn man kan leve av på dette. Så klart hvis du ønsker å satse på det så kan det hende du klarer det, men det må noen endringer til først. Noen konkrete tips. Ikke ta disse på feil måte, dette er kun for å hjelpe deg. 1. Det må være en enklere måte å kjøpe produktet på, at de må ta kontakt gjennom DMs er utrolig tungvingt og stopper trolig en mengde salg. Dette er en måte som fungerer hvis man skal kjøpe noe som koster mye (båter, biler, hus o.l), ikke smykker som koster noen hundrelapper. Kunne aldri ha falt meg inn å kjøpe produkter i denne prisklassen via DMs med mindre det var veldig spesielle ting, det må opprettes en nettbutikk lignende etsy, finn.no eller lignende tjenester. Ville også ha blitt veldig skeptisk til å overføre penger via vipps/bankoverføring til en tilfeldig person på facebook/tiktok uten å ha mottatt varene først, med en nettbutikk så virker det tryggere. 2. Fremvisning av produktet må bli bedre. Anbefaler deg å kjøpe inn en gimbal eller lignende hvis du skal filme produktene du har til salgs. For meg så er det ofte førsteinntrykket som er avgjørende hvis jeg skal kjøpe noe, hvis produktvideoen er shaky/rister så gir det meg mindre lyst til å kjøpe produktet. Som flere har nevnt tidligere så må det være bra bilder hvis du skal vise frem produktene, dårlig bilder vil våre avskrekkende for mange. Førsteintrykket betyr mye for å få gjennomført salg i denne prisklassen, det er veldig enkelt for potensielle kjøpere å gå for noen andre istedet. Kjøpere er ikke nødvendigvis aktivt på leting etter produkter, men kan kjøpe hvis de finner noe de liker. 3. Du må skille deg ut fra massen hvis du ønsker å selge noe, spesielt hvis du ikke ønsker å opprette en nettbutikk. Hvorfor skal jeg kjøpe det svarte armbåndet du lå ut istedet for å gå på panduro og lage det selv? https://panduro.com/nb-no/products/smykker-accessoirer/perler/perler-av-tre-bein-horn/treperler-sorte-o-8-mm-150-stk-311153 https://panduro.com/nb-no/products/smykker-accessoirer/trad-wire/elastisk-smykketrad/hvit-flat-elastisk-smykketrad-o05-mm-10-meter-310281 Kun et eksempel, vet ingenting om smykkelaging. Antar bare at disse produktene vil gi et tilsvarende proukt.
×
×
  • Opprett ny...