Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

Mr.Q

Medlemmer
  • Innlegg

    101
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Nylige profilbesøk

1 739 profilvisninger

Mr.Q sine prestasjoner

7

Nettsamfunnsomdømme

  1. På jakt etter bøker til VG3 Telekommunikasjonsmontørfaget. I en ideel verden hadde jeg kjøpt Telekommunikasjon 1 og Telekommunikasjon 2 men de er vist utsolgt over alt og kommer ikke igjen.
  2. Fant dette hos Udir om Telekommunikasjonsmontør: Før du kan avlegge fagprøve må du bestå to privatisteksamener.ELE2102 og TEL3103 Merknad Før fagprøven i elektrikerfaget/energimontørfaget/energioperatørfaget/heismontørfaget/signalmontørfaget/telekommunikasjonsmontør må alle som ikke har fulgt normalt opplæringsløp, bestå en tverrfaglig skriftlig eksamen laget ut fra læreplanene i programfagene i vg2 elenergi og ekom. ELE2102 Elenergi og Ekom er nytt fra 2023 Jeg har bestått : ELE1001 Data og Elektronikksystemer ELE1002 Elenergisystemer ELE1003 Automatiseringssystemer ELE1005 Tverrfaglig Eksamen ELE2001 Elenergisystemer ELE2002 Automatiseringssystemer ELE2003 Data og Elektronikksystemer ELE2005 Tverrfaglig Eksamen Må jeg da ta Elenergi og Ekom eller holder det at jeg har bestått i faget etter læreplan før kunnskapsløftet i 2022 ?
  3. Adgangskontroll (Arx, Salto, litt RCO og snart Matrix One), Alarm (Arx, Texecom og litt RCO), kamera (POE og WiFi) og dørautomatikk. Problemet er at teoribiten er dokumentering og rapportering av arbeid og nettverk, det er det vi har prosjektledere og IT til.
  4. Jeg må bestå DAT3103 for å kunne melde meg opp til fagprøve ifølge fylket. Jeg har sett litt på bøker men alt er fra 2007-2009 og læreplanen var ny i 2022 ? Har også sett på Udir sine sider på tidligere oppgaver og teori biten blir nok dessverre langt utenfor hva vi driver med til vanlig.
  5. Skal melde meg opp til privatisteksamen i VG 3 Data og Elektronikk neste år og er på jakt etter lærebøker i faget. Noen som har en bokliste etter siste læreplan fra en Videregående Skole som tilbyr dette faget ?
×
×
  • Opprett ny...