Jeg verken vaper, røyker eller bruker snus, men selv jeg klarer å se at dette bærer galt av sted. Hvorfor har politikerne vedtatt denne loven? Er de i lomma på de store tobakk-selskapene?
Kun tobakk-smak som blir tillatt, med eller uten nikotin. De skal altså tillate nikotinholdig e-væske. Jeg sliter med å se logikken bak den nye loven. Helt åpenbart for meg at tobakk-selskapene har jobbet hardt for at unge skal gå over til vanlig røyk etterhvert eller at de i hvert fall skal bli hektet på vaping for resten av livet.
Dette vil også føre til en eksplosjon i salget på Snapchat av ulovlige e-sigaretter med smak. Med null kontroll av hva disse e-sigarettene faktisk inneholder.
Gammelrøykerne som ville ha nikotinholdig e-væske kunne helt lovlig kjøpe dette fra utlandet. Det kan de enda, da også med valgfri smak, men skal du ha uten nikotin er det kun tobakk-smak som er tillatt.
Jeg sier ikke at det var perfekt slik som det var, men de nye reglene som trådte i kraft i fjor og de som skal tre i kraft i løpet av året syns jeg er vedtatt mot bedre vitende, det har ikke vært mangel på advarsler.