Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

Bonedaddy

Medlemmer
  • Innlegg

    24
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Bonedaddy sine prestasjoner

11

Nettsamfunnsomdømme

  1. Når du sier det, første inntrykket var noe skuffende. Hææ kun 8 sivilisasjoner på 1 map?? Høøø, største størrelse er standard??? Nei, altså mitt inntrykk så langt er at std str er en del større enn det var i civ 6. Dog jeg er bare akkurat kommet inn i den neste agen og jeg har ikke fått kartlagt hele kartet enda så jeg har ikke et godt svar..enda. Kommenterer igjen når jeg har mer konkret info om dette =)
  2. Shit. Hun hoppet etter wirkola da... Sean Bean var som sagt episk. Hvordan er musikken da? Jeg så en trailer nå nylig, og det hørtes ut som samme musikken som i Civ6? Jeg syns musikken er bedre i 7`ern enn 6. Ikke helt på høyde med civ 3, men jammen ikke langt unna. Jeg syns forteller stemmer er bra jeg, kanskje jeg har sett for mye på game of thrones xD Lady Brienne.
  3. Kjipt om det stemmer, mange blir jo skremt vekk av så dårlige reviews. Jeg blir nok å vente til det er kommet noen store dlc før jeg tester det. Spilt 5 timer, spillet er etter min mening et av de beste CIV spillene opp igjennom tidenen selv med noe store mangler. UI er forferdelig dårlig, men det er noe som garantert bli fikset. De er allerede på saken. Diplomati er på sitt aller beste, ingen annen civ spill kan måle seg her altså. AI virker også tilsynelatende mer intelligent, uten at jeg kan begrunne dette med noe solid fakta..enda. Men interaksjonen mellom spiller og civ er helt klart bedre, og jeg kan garantere deg med nye bystat og barbar system(barbarer finnes ikke i samme forstand) vil gi deg noen morsomme øyeblikk som tidligere ikke var tilstede.
  4. Nei det gjør det ikke. Hærførerenkan vel maks ha 6 soldater med seg og disse må deployes på hver sin tile rundt hærføreren
  5. Såvidt jeg skjønner kan ikke en velge hvilke som helst civ fra era til era. Det er bestemt om du har oppfylt visse "historiske" kriterier. Uansett jeg gleder meg voldsomt til å ta fatt på spillet førstkommende Torsdag. Jeg har likt alle civ spillene siden det kom ut. Civ VI har dog noe kjedelig mekanismer som jeg ikke syns gjør spillet bedre på noe måte som distrikter og guvernører. For mye macro management for min del der gitt. Ellers et veldig solid spill.
  6. Bare dager igjen nå, til får det i henda! Klarte ikke å la vær å kjøp founds edition xD
  7. Brukte selv lenge kun komplett til all elektronikk. Fikk stort sett da alltid god pakkerabatt på det jeg kjøpte når jeg spurte. Fikk også rabatt på enkel varer ved forespørsel. Dette er det så og si slutt på, og visst du først får er det ikke akkurat til å hoppe hurra for. Nå bruker jeg alle leverandører, og pris er viktigst.
  8. Skal si at her var det jammen mye engasjement rundt fritid og spilling. Jeg alltid hatt et forhold til gaming. Helt siden jeg fikk min første pc etter å ha gått tur med hunden hver dag i 2 måneder da jeg var 7 år. PC var mitt helligsted, fri for mobbing, og annet skadelig atferd. En kan på mange vis i retrospektiv at dette kan ha vært direkte skadelig for min utvikling som et sosialt vesen, men kor skulle en ellers flykte. Jeg vet ikke. Som noen har vært innpå så kan spilling i værste fall være skadelig, men ingenting som jeg kjenner til er svart og hvit. Spill er et medie med samme kulturelle innhold eller mer som alt annet enomringer seg med. Om det er familie, venner, film, linærtv eller oprah xD Alt er med på å forme oss mennesker på godt og vondt. Jah det kan være direkte skadelig å være med venner og familie også. Så ikke kom her å si at gaming er en skadelig hobby, makan til et snevert syn opplever jeg sjelden. Jeg finner tid til min hobby da jeg involverer min kone og barn i hobbyen. Så vi sitter der vi i noen timer stort hver dag på gaming rommet. Omringet av 5 stasjonære pcer, og nå for tiden går det i Stardew. Dette spillet lærer min yngste sønn på 5 om gårdsdrift(noe snevert), logistikk, tid, årstider og dens effekt på planter, , samhold, problemløsning, motorikk og mer. Helsefiendtlig? Kanskje det, men det finnes langt værre ting å beskjeftige seg med. Toppidrett f.eks. Livsfarlig om en ønsker å leve et langt liv.
×
×
  • Opprett ny...