Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

xRun

Medlemmer
  • Innlegg

    9 235
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    6

xRun vant dagen sist 13. november 2020

xRun hadde mest likt innhold!

1 følger

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

xRun sine prestasjoner

11,8k

Nettsamfunnsomdømme

3

Hjelpsomme svar

  1. Trump says he was being a ‘bit sarcastic’ when he promised to end Russia-Ukraine war in 24 hours https://apnews.com/article/trump-russia-ukraine-war-solved-f51b96e4e690341caee65358bcbab1fa Så, litt enkelt oversatt; jeg vil redde liv, så mange liv... køddaaaaa!
  2. Ifølge Putin under en felles pressekonferanse med Lukashenko vist på CNN nå er det "mange ting å adressere før en våpenhvile".
  3. Bare for å starte et sted... Hvis du fortsatt kan bruke det gamle anlegget og bare trenger f.eks. en mottaker for lyd via Bluetooth, så kan kanskje noe slikt være noe: https://www.hifiklubben.no/argon-audio-audio-bt2-mk2-bluetooth-receiver/argbt2mk2bk/ Det finnes et utvalg av enklere og langt billigere enheter som gir enkelt lydmottak via Bluetooth også, fra noen hundrelapper og enkelte ned under hundrelappen. De kan plugges inn i gamle som nye forsterkere via f.eks. minijack ellerno. Et kjapt søk: https://www.google.com/search?q=bluetooth+audio+dongle&oq=bluetooth+audio+dongle&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUyBggAEEUYOdIBCTEzMDgyajBqN6gCALACAA&sourceid=chrome&ie=UTF-8 Kan kanskje være en ide å se på produkttester for å vurdere egenskaper og om noen skiller seg ut som dårligere eller bedre enn andre.
  4. For de som leste hele sitatet, og spesielt den uthevede setningen, kan det se ut som Zelensky gikk forsiktig ut i sitt forslag, i håp om at forslaget ville være mer akseptabelt for Putin, og i den hensikt å ihvertfall skjerme sivile områder og befolkning, infrastruktur, kraftproduksjon etc. som ikke ligger nær noen frontlinje fra den stadige bombe- missil- og droneaktiviteten fra Russland. USAs forslag øker omfanget betraktelig ved å også stanse all aktivitet langs fronten på bakken, som kan mistenkes å være mindre akseptabelt for Putin siden han under det forslaget ikke aktivt kan holde oppe presset på Ukrainas mindretallige forsvarsstyrker med sine flertallige styrker i angrep. Likevel aksepterte Ukraina forslaget fra USA, kanskje for å unngå å gi Trump et påskudd til å karakterisere Ukraina som motvillige mot en avtale og stikke flere kjepper i hjulene for dem, og det amerikanske forslaget kan gi Ukraina en mer omfattende våpenhvile enn de i utgangspunktet trodde Russland ville akseptere.
  5. Det er hva de er enig om. I luften, på havet, og hele fronten.
  6. Litt mer om hva våpenhvileforslaget USA og UA har blitt enige om inneholder: https://kyivindependent.com/ukraine-agrees-to-30-day-ceasefire-if-russia-abides-by-it-kyiv-says/
  7. xRun

    Trump 2025

    Fentanyl er et av påskuddene han har brukt, men han er også forbanna for hva de har tjent på hans egen handelsavtale med dem fra forrige periode; USMCA. https://www.yahoo.com/news/donald-trump-accidentally-insults-himself-142955248.html
  8. xRun

    Trump 2025

    Richard Quest peker på en klar sammenheng mellom at Trump vil ikke utelukke en resesjon og at NASDAQ går ned over 4 prosent i dag, DOW ned 900 points. Dow tumbles 900 points, Nasdaq drops 4% as market sell-off intensifies on recession fears: Live updates https://www.cnbc.com/2025/03/09/stock-market-news-today-live-updates.html
  9. Har ikke testet denne selv, og er usikker på lovligheten av tjenesten, men dette dukket opp i et søk: https://www.allpaytv.com/se-sky-uk-i-norge/ Ser for meg at en slik tjeneste også kan brukes via VPN når en er ute på ferie f.eks.
  10. - Russland er naturligvis ingen trussel mot andre land, og ihvertfall ikke sine naboland. Det er selvfølgelig spinnville fantasier og vestlig skremselspropaganda. Russland er et tvers igjennom fredelig land, og alle som tror det motsatte er naturligvis hysterisk inkompetente bløthoder uten peiling på noe som helst. Dette er et omtrentlig destillat av omkvedet fra både Kreml og deres supportere både i Russland og i vesten i flere måneder frem til 24. februar 2022, hvorpå verden kunne se verdien av slike uttalelser. En litt mer detaljert liste av uttalelsene fra Putin, Peskov m.fl. i tiden frem til invasjonen, fra arkivet: Når det så etter 3 år med krigsforbrytelser fra det "fredelige landet" kommer uttalelser fra Russland og/eller deres supportere om at Russland ikke er en trussel mot Europa, og en opprustning i Europa er et tegn på hysteri eller kalldethvaduvil, så er det kanskje forståelig at mange møter slike røster med ... "skepsis", for å si det mildt.
  11. xRun

    Trump 2025

    Full engelsk tekst fra denne talen (oversatt i kommentarfeltet nedenfor):
  12. Kan ta den i rette tråd også... Ifølge australske Malcolm Davis i en direktesendt analyse på CNN for noen minutter siden har Trump brutt en viktig humanitær tradisjon mellom nasjoner som har vært fulgt av alle med disse etterretningskapasitetene i mange tiår; man skjermer sivil befolkning om man sitter på slik informasjon, uansett om nasjonen hvor dette skjer er venn eller fiende. F.eks. har USA og Russland pleid å varsle hverandre om trusler mot sivil befolkning, f.eks. ved trusler om terrorangrep eller naturkatastrofer. Da Trump kuttet etterretningsstøtten til Ukraina skal dette nå ha gjort Ukraina blind også for russiske missilangrep mot sivile mål og sivile innbyggere, som isteden for å hjelpe nå legger til rette for maksimering av sivile tap i Ukraina. Ifølge Davis kan Frankrike med egne satellitter fylle endel av dette behovet for varsling før slike missilnedslag, og gjør trolig dette allerede. Mer fra Davis: https://x.com/Dr_M_Davis/status/1897413606192636403
  13. xRun

    Trump 2025

    Ifølge australske Malcolm Davis i en direktesendt analyse på CNN for noen minutter siden har Trump brutt en viktig humanitær tradisjon mellom nasjoner som har vært fulgt av alle med disse etterretningskapasitetene i mange tiår; man skjermer sivil befolkning om man sitter på slik informasjon, uansett om nasjonen hvor dette skjer er venn eller fiende. F.eks. har USA og Russland pleid å varsle hverandre om trusler mot sivil befolkning, f.eks. ved trusler om terrorangrep eller naturkatastrofer. Da Trump kuttet etterretningsstøtten til Ukraina skal dette nå ha gjort Ukraina blind også for russiske missilangrep mot sivile mål og sivile innbyggere, som isteden for å hjelpe nå legger til rette for maksimering av sivile tap i Ukraina. Ifølge Davis kan Frankrike med egne satellitter fylle endel av dette behovet for varsling før slike missilnedslag, og gjør trolig dette allerede. Mer fra Davis: https://x.com/Dr_M_Davis/status/1897413606192636403
  14. Det kommer blandede indikasjoner på at norsk etterretning er bekymret for at etterretningssamarbeidet med USA kan være mer til skade enn nytte etter utviklingen med Trump-administrasjonens tilsynelatende allianse med Kreml/Putin. Kilde: https://www.euractiv.com/section/politics/news/norwegian-officials-fear-us-may-share-its-intel-with-russia-local-media-reports/ Jeg ser ikke bort ifra at benektelsene om at det eksisterer en slik bekymring i det norske etterretningsmiljøet kan være av diplomatiske grunner. Man ønsker ikke å motivere et større tillitsbrudd.
  15. Lavrov kaller gårsdagens tale fra Macron til franske innbyggere om forsvar av Europa en trussel mot Russland. Kilde: https://www.reuters.com/world/europe/russias-medvedev-mocks-macron-warning-says-french-leader-wont-be-missed-2025-03-05/
×
×
  • Opprett ny...