Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

mandela

Medlemmer
  • Innlegg

    11 384
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

mandela sine prestasjoner

1k

Nettsamfunnsomdømme

5

Hjelpsomme svar

  1. I Innstillinger, gå til Sikkerhet og nødsituasjoner > Nøddeling > Nødkontakter > "Legg til nødkontakt" > da skal du få opp alle dine kontakter som finnes i Kontakter-appen. Ser du dine kontakter i den appen eller i telefonappen > kontakter?
  2. Du må vente lenge nok, av og til tar det lang tid før hele listen over tilgjengelige mobilnettverk lastes inn. "ice" er enten Telia eller Telenor, alt ettersom hvem som er roaming partner på det tidspunktet..
  3. Hos meg byttet det fysiske SIM-kortet over til Telenor i dag, mens eSIM fortsatt bruker Telia som backup.
  4. Er annonsert: "I forbindelse med overgangen til Telenor, vil 2G ikke lenger være en del av tilbudet vårt. [...]. Vi starter arbeidet med utfasing 15. februar, og vil etter planen være ferdige i løpet av mars 2025."
  5. Det var snakk om hva som støttes av nettverk fra operatøren, med endringen hos ice går de fra 4G/3G/2G hos Telia til 5G/4G hos Telenor.
  6. Du kan lett se om du har mistet 2G på en Android telefon ved å gå til telefonappen og i innstillingene prøve å lese status eller prøve å sette en viderkobling. Mens de hadde 2G fra Telia ville telefonen da gjøre CSFB ned til 2G, nå vil du mest sannsynlig bare få en feilmelding fra nettverket, da ice mangler xcap. Disse innstillingene styres utansett i operatørappen eller via kundesidene. Kanskje spennende hvordan nødanrop vil fungere for utlendinger roamende uten volte, det må de ha tenkt på og testet grunding ().
  7. Ja, regner med at du da også mangler 2G / CSFB, som man fikk i Telia roaming dealen.
  8. For et opplegg, de må virkelig elske merkevarenavnet sitt, burde selvsagt ikke skjule andre fysiske nett under sitt eget navn. På en Samsung-telefon kan du slå *#0011# i telefonappen og se hva "Servring PLMN" (Qualcomm) / "Registered PLMN (Exynos)" er for å vite hvilket nett du er koblet til: 242 14: ice, 242 01 Telenor, 242 02 Telia N
  9. Kom en oppdatering i dag, med sikkerhetsfikser for februar blant annet.
  10. Det er ingenting kommersielt tilgjengelig fra en større produsent som heter "ren android", Pixel er definitivt ikke det, de fjerner seg lenger og lenger for hver lansering, for å tilby noe "unikt". Hvis du tenker på tips i varselspanelet, kan Tips appen avinstalleres og de fleste andre varsler slås av. Hvis du tenker på de øverst i innstillingene, så opptrer de skjeldent hvis en avviser dem er min erfaring. Forøvrig ikke hørt om noen utfordringer knyttet til wifi og S24, kanskje du bør ta din enhet til service?
  11. mandela

    Elbil-tråden

    Er det satt på spissen? Koster bremser og and slitedeler utslitt etter 4 år (hvilke?) så mye at det ikke lønner seg å reparere? Problemet med manglende bærekraft er kanskje at det ikke finnes gode nok reguleringer av bransjen. Bilene bygges mer for å redusere produksjonskostnader heller enn å øke reparerbarhet og modularitet. Det hjelper selvsagt ikke at svært dyre deler som f.eks. lykter installeres i permium biler.
  12. Hva slags musikkspiller, hva skal du spille av? Trenger du noe bedre enn pdf leseren som følger med Google Drive?
  13. Tror den trenger komponentbytte hvis den slår seg av under lading.
  14. mandela

    Elbil-tråden

    Er det slik at en bør unngå all lading til 100% for å redusere batteridegraderingen eller er det noe spesielt med hurtiglading som gjør at det bør minimeres mens hjemmelading er mer skånsom? (høres ikke riktig ut, men får det inntrykket av å lese diverse kommentarer på nett).
  15. mandela

    Elbil-tråden

    Kan det ha noe å gjøre med at det stadig selges flere og dyre elbiler og at biler generelt har blitt mer kompliserte i deler og konstruksjon (f.eks. lykter)? (defective by design for alt jeg vet), eller dreier det seg som oftest om batteriet?
×
×
  • Opprett ny...