Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

bo1e

Medlemmer
  • Innlegg

    3 057
  • Ble med

Nylige profilbesøk

29 179 profilvisninger

bo1e sine prestasjoner

2,4k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Får håpe Kron har rett i det.
  2. Tror alle her forstår det. Det spesielle er at noen eksperter og rådgivere har ymtet frempå at situasjonen nå er eksepsjonell.
  3. Det er risiko i indeksfond for tiden også. Det gjeldende rådet fra alle har jo vært globale indeksfond. De har tapt betydelig i det siste. Og de er svært USA-tunge. Flere som har messet om at man alltid skal sitte stille i båten med sånne investeringer er plutselig ikke så sikker lenger. Noen kroner hos en seriøs crowdfunding-aktør ser jeg derfor på som risikospredning.
  4. I Danmark har AP sitt søsterparti og andre betydelige samfunnsaktører kommet til noen ganske store erkjennelser. https://www.politico.eu/article/mette-frederiksen-denmark-jd-vance-migration-asylum-refugees https://www.bt.dk/debat/bt-mener-jd-vance-har-ret
  5. Jeg har ikke erfaring selv med noen andre aktører men det har jo vært noen utrivelige saker. Fundingpartner virker å være seriøse og ansvarlige og kompetente og åpne. Hvis man forstår risikoen og hva man selv må gjøre for å minimere den, og har lyst å prøve crowdfunding så har ikke jeg noe problem med å anbefale Fundingpartner.
  6. https://www.nrk.no/nyheter/eu-inviterer-norge-med-i-stor-forsvarsplan-1.17346038
  7. Hvilke fond har du flyttet til?
  8. Jeg bruker fundingpartner (har også ask med ulike fond). Foreløpig så har jeg vært med på mislighold på to av 62 prosjekter. Begge de to er pågående mislighold nå, så om det blir noe realisert tap og eventuelt hvor mye gjenstår å se. Begge prosjektene er knyttet til samme hovedselskap og samme eier, og begge har stilt garanti og sitter på betydelige verdier, i tillegg til at det er pant i flere eiendommer. Er mentalt innstilt på at det kan bli noen kroner tapt der, men det er nesten litt nyttig å ha vært gjennom noe sånt og lære av det. Håper selvfølgelig på så lite tap som mulig. Netto rente totalt siste to år er 13%.
  9. Man bør alltid bli sittende stille i båten hvis man har lang sparehorisont. Bortsett fra når man ikke bør bli sittende stille i båten.
  10. Ragnar doubler down på diversity og plasserer skylden for floppen på en høylytt minoritet på internett (en lazy gjenganger når ting flopper). En forretningsmessig god (i retning av et spill som selger og spilles og får god omtale) reaksjon hadde vært en annen forståelse og erkjennelse av hva som gikk galt enn den.
  11. Både måten de politiserte det forrige spillet og hvordan de reagerte på kritikken gjør det vanskelig å tro at de klarer å legge den fadesen bak seg og å legge den vinklingen, eller hva det egentlig var det prøvde seg på, fra seg. Det er fortsatt uklart for meg om det var seriøst ment eller om det var en parodi på identitetspolitikk-fanatisisme det skulle være. Jeg så kjapt på den nye teaseren og det så ut som en snutt hentet rett fra Fallout-universet.
  12. Jeg har ikke prøvd selv, men man skal kunne kjøpe deler av aksjer gjennom eToro feks.
  13. Hva med https://no.mouser.com/ ? Aldri handlet der før så vet ikke hvilke vilkår de har eller hvordan utvalg og søk er.
  14. Jeg har denne https://www.aliexpress.com/item/1005002710542470.html Sikkert noe av det billigste du får tak i som ikke dauer on arrival. Batteriet varer ikke veeldig lenge, men gjør jobben greit når man husker å sette den på lading innimellom.
  15. Har kjøpt små magneter flere ganger fra ali uten problemer. Både stabler med runde magneter og teleskopmagneter.
×
×
  • Opprett ny...