Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

ForTheImperium

Medlemmer
  • Innlegg

    1 124
  • Ble med

Alt skrevet av ForTheImperium

  1. Har Russland brukt opp alle moderne militærkjøretøy og utstyr? Bruker de nå gamle utstyr helt tilbake til andre verdenskrig? Hvordan i helvete har de klar å spare opp så mye?
  2. Eneste gangen vi kan stole på USA igjen er den dagen det er flere partier enn kun republikarnene(pro-nato)og demokraterne. MAGA bevegelsen må rett og slett utryddes.
  3. Nå som USA ikke støtter Ukraina, det store spørsmålet som jeg lurer på: Har Russland fortsatt kapasiteten til å ta Kyiv? Kharkiv eller Kherson, kan russerne rykke mot de nå?
  4. Siden Maga høvdingen stopper våpensendingen, kan Russland bryte gjennom hele veien til Kyiv nå?
  5. Da er det vel fred snart i Ukraina. En dårlig fred.
  6. Jaja da er det bare å være klar til en ny invasjon om 3-5 år.......
  7. Selv om jeg ikke kan fordra Trump og Maga zombiene hans, så tror jeg han vil hjelpe Europa hvis vi blir angripet. Ikke gjennom ''boots on the ground'' som de repeterer så ofte i USA, men via droner og flyvåpen.
  8. Hypotetisk spm: La oss si at Ukraina desverre inngår våpenhvilet med Russland som ligner på det vi ser mellon Nord og Sør-Korea. Russland okkuperer fortsatt Krim og Øst-Ukraina, mens Ukraina holder Kursk. Amerikanske sanksjoner mot Russland blir opphevet, men sanksjoner fra EU opprettholdes fortsatt. Hvor mange år vil det ta før Putin kan bygge opp militæret sitt igjen og økonomien? Hvis han klarer å bygge opp landet sitt igjen, vil han prøve igjen å ta over hele Ukraina?
  9. Du kan si så mye du vil om Støre og AP's politikk, men han er mer mann enn de to Maga bøllene noensinne vil bli!
  10. USA bør bli isolert fra omverden. Håper MAGA zombiene kjører økonomien mot en krakk...
  11. The enemy of my enemy is my temporary friend. Helt ærlig, Trump er p.d.d den største trusselen mot Europe og verdensfreden. Så hvorfor ikke en forsiktig allianse med Kina mot USA i mellomtiden? Betyr ikke at vi skal si ja til alt de krever, men saker som vi og Kina deler når det gjelder å skape en front mot den oransje straffetoll mot oss?
  12. Skjønner. Det blir nok ikke som før, men vi slipper kanskje straffetoller og sånt tull fra USA igjen?
  13. Men da utløser det vel store masseprotester fra befolkningen?
  14. Hva er sjansen for at om 4 år så taper Trump valget og vi får en normalisert relasjon med USA igjen?
  15. Eller ikke? Stort sett bare drit derfra. Har gjort oss mennesker mer usosial, egoistisk, dummere og hatefull. Jeg ser ikke noe positivt med sosiale medier. Ja til og med diskusjonsforumer som her. Kanskje på tide å begrense det?
  16. Synes vesten bør prøve å styrte Kadyrovs regime sånn at Tsjetsjenia blir uavhengig av Russland og Putin må krige i flere fronter enn kun Ukraina. Kanskje dominoeffekt der hele Kaukas regionen også søker det samme og så strekker vi Russlands krigsmaskin enda mer?
  17. Vi må ALDRI være så avhengig av USA fremover. Uansett om Trump forsvinner og en demokrater tar over, så har det ingenting å si. Handel? Sure, men der går grensen. Det skal ikke inngås avtaler når det gjelder sikkerhet med USA. De kan rett og slett ikke stoles på.
  18. Jeg føler at kun Putin vil at krigen fortsetter. Kremlin eliten vil nok avslutte den og forsette med korrupsjonen som før. Håpet er noe av eliten klarer å ta han av dage uten å blitt tatt selv.
  19. Det trengs en revolusjon i Amerika.
  20. USA er en drittnasjon av dimensjoner. Europa bør ha et nøytral forhold til det landet fremover.
  21. Du har kanskje tragisk rett i det. Tar de Ukraine og sammen med vassal staten Hviterussland, så har de nærmere 200 mill innbyggere. Det er nok for å lage en ny human wave taktikk mot Vest-Europa
  22. Vi skal prise oss lykkelig at ikke Russland har 300 millioner innbyggere. Selv med super utdatert militært utstyr, så kan de alltid sverme Europe med cannon fodder hvis de hadde hatt så mange folk.
  23. Eneste jeg tror vi kan slite med er human wave taktikken Russland bruker. Spesielt mindre land som de baltiske landene og Skandinavia.
  24. USA kan like gjerne isolere seg som Nord-Korea og fortsette kulturkrigen fjaset. Ingen trenger dem og ingen skal bryr seg om dem.
  25. USA med Trump ser ut som de driter i Europa per dags dato. Så har noen spørsmåler: -Hvis det blir et våpenhvilet og noen av sanksjonene blir opphevet, hvor lang tid tar det før Russlands militæret blir bygget opp igjen? -Hvis Russland prøver seg igjen for å ta Kyiv og en ny invasjon blir vellykket, kan Polen, de baltiske landene stå imot et angrep? Militært sett, så har Polen mer avanserte våpner enn Russland. Men kan de stå imot menneskebølge taktikken som Russland bruker? -Hvis Polen faller, hva gjør vi da?
×
×
  • Opprett ny...