Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

ilpostino

Moderatorer
  • Innlegg

    21 570
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    3

Alt skrevet av ilpostino

  1. Det er iallefall en fordel å ha fagforening hvis det skulle skjære seg på jobben.
  2. jeg er oppvokst med hund, og flirer litt av enkelte av de hundeeierne. Jeg vet ikke hvor aktiv han er på forumet lenger, men det er en bruker herfra som er med i denne sesongen.
  3. Nå har jeg endelig fått ut fingeren med å se mer på oppsettet mellom min Surface Pro og en Blackmagic eGPU pro som jeg kjøpte i fjor. eGPU'en ble kjøpt inn som test for å gjøre f@h på Surfacen når den ikke var i bruk. Jeg har lastet ned siste versjon av programvaren for f@h og AMD Adrelanin drivere for skjermkortet. Men det virker som ikke skjermkortet støttes av f@h? Se bilde under. Og selv om jeg kun velger den eksterne eGPU'rn går viften på Surfacen som fy. edit: Når jeg går inn på "tannhjulet" på webgrensesnittet så er både det interne "grafikkkortet" på CPU'en og eGPU'en grået ut. I "verste fall" kan jeg koble eGPU'en til den stasjonære maskinen og bruke den som GPU #2 til Adobe Lightroom, Adobe Photoshop og Blackmagic Davinci resolve, men vet ikke om det er hensiktsmessig ettersom jeg snart skal bytte ut min 00 med 5070. edit: etter en restart ser det ut som f@h-programvaren kunne aktivisere eGPU'en og jeg kommer til å kjøre hardt på den fremover.
  4. Jeg tror ikke dere kommer noen vei ved å fortsette å diskutere dette i denne tråden.
  5. Samme her. Visuelt har den mange likhetstrekk med 1917, og det er solide skuespillerprestasjoner når episoder hovedsakelig består av to eller tre personer hvor det raskt snus opp ned på stemningen.
  6. Unnskyld meg, men bør du gjøre dette selv hvis du ikke vet hva ledningene er til?
  7. Jeg vet i grove trekk hva det er, men synes det virker som riv ruskende galskap å basere seg på det hvis man bryr seg om dataene.
  8. Ryker ikke alt hvis en disk ryker hvis man bruker JBOD?
  9. Jeg sitter "bare" med 10TB som snart er fult. Blir et ikke dyrt å kjøpe en haug av disse digre diskene som skal i RAID?
  10. Det var raskt levert. Det er jo cirka et år siden Civil war gikk på kino.
  11. Jeg har en disk på 10TB som snart skal byttes. Bør vel gå for 20TB. Ellers bør jeg skaffe disker til RAID kontrolleren jeg kjøpte for en god stund siden...
  12. Takk for tips. Kjørte igjennom alle testene, og det virker som den kun testet hastighet for les / skriv på minnekortet. Fungerte etter restart. Får se hvor lenge det varer og eventuelt kjøpe nytt. Edit: jeg kjøpte et SanDisk Extreme 512GB minnekort.
  13. Vi har sett Adolescence på Netflix. Ganske kult filmet og veldig intenst laget. Anbefales.
  14. Jeg kjøpte nytt minnekort samtidig med telefonen,og nå får jeg feilmeldinger om at telefonen ikke klarer å skrive til minnekortet. Løser seg med restart av telefonen, men synes det er snodig feilen kommer så raskt.
  15. Viktig å melke den man kan av den halvdøde kua som ligger i hjørnet .
  16. Levere sykemelding personlig? Alle sykemeldinger går jo digitalt til arbeidsgiver. Var iallefall helt vanlig da jeg havnet på sykehus for nesten 2 år siden.
  17. Du trenger ikke gjøre noe mer enn å endre passord. <du har tydeligvis aktivisert MFA, og det er lurt.
  18. Geez. og jeg som synes det var mange personer ved hovedstasjonen i Hamburg som har 500.000 passasjerer hver dag.
  19. Du skjønte ikke helt hva jeg mente. Sony er et Japansk firma, som primært produserer PS5 i Japan og Kina. Meg bekjent har ikke relasjonen Japan - Norge - Kina blitt dratt med i "dragsuget" av hva som har skjedd med verdensøkonomien i det siste. Og jeg er usikker på hvordan det eventuelt blir med toll på varer produsert i Kina av et Japansk selskap på varer som kanskje sendes direkte fra Kina til Europa / Norge.
  20. Var egentlig et lite gjennomtenkt sleivspark. Jeg ser ikke vedkommende som annet enn gjest heller. Tror en må være super duper admin for å kunne nøste i akkurat det.
  21. Sony holder til i Japan. Det er vel ikke noe beef mellom Japan og Europa?
  22. I august i fjord syklet jeg for første gang på cirka 30 år i Rotterdam. de har jo en helt annen sykkelkultur i Nederland, men det gikk overraskende greit. Vi syklet veldig sentralt, så det var biler og andre syklister over alt. Jeg har aldri syklet i Skottland, men jeg vedder en is på at det går fint med deg.
  23. denne tråden stenges da TS har laget flere identiske tråder.
×
×
  • Opprett ny...