Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

vidor

Medlemmer
  • Innlegg

    16 006
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

49 100 profilvisninger

vidor sine prestasjoner

8,4k

Nettsamfunnsomdømme

18

Hjelpsomme svar

  1. Ganske interessant at World War Z: Aftermath stakk av med 80 av 100 på metacritic. Man får altså et bra spill fra 2021 gratis, mens industrien pumper ut uferdige mediokre ting til overpris. Vanskelig valg dette, altså. Skulle ønsket at RTX aldri kom. Teknisk sett tror jeg det har vært med på å ødelegge industrien sammen med upscaling og ting som UE5. Gaming sliter ganske hardt for tiden og virker å være et godt stykke forbi sin gull-alder.
  2. Bransjen som helhet må bli bedre på polish før de slipper titler. Det koster dem ufattelig mye å få dårlige reviews ved release. Jeg venter stort sett minst 6 mnd før jeg kjøper et spill når det er helt nytt. Sånn legges opp til av produsenten. Forhåndssalg av nye spill er en sikker måte å bli skuffet på i dagens marked hvis man biter på det. Det er fantastisk smarte utviklere som gjør slikt gang på gang og aldri lærer av det. æren av å lage kvalitet er byttet ut med raskest mulig inntjening.
  3. Virker som det kommer ut en del stoff om UE5 som ikke er så fordelaktig for konsollgaming. Mange utviklere klager over at ting går for tregt og at selve motoren er for glupsk på resurser. Egentlig ikke så veldig overraskende gitt de veldig høye målene som var satt for UE5. De har vel også jukset med pre-rendringer i demoene de har vist, eller så har de brukt sykt kraftig hardware for å klare det. Hvis dette er tilfellet så sliter vel de som har lagt sin tillit til motoren fordi UE4 hadde en god standing i miljøene.
  4. Sublet over denne. Kanskje verdt det hvis du vil ha noe billig ? www.aliexpress.com/item/1005005763694233.html
  5. PS4-titler får jo normalt ytelsen til PS4 Pro på PS5, så sånn sett får jo en god del folk en GPU-oppgradering. For dem som allerede har en PS4 Pro, så er man jo avhengig av at en har patchet opp PS4-versjonen til å fungerer bedre med PS5-hardware. På grunn av måten konsollen er designet på og hvordan spillene fungerer, så er det ikke så enkelt som med DirectX på PC hvor en bare oppgraderer hardware så blir ting bedre. Litt av problemet her er at motivasjonen til å ordne eldre PS4-spill til å fungere bedre på PS5 ikke er spesielt høy.
  6. Titler jeg er spesielt fornød med er merket * *Red Dead Redemption II *Killzone Shadow Fall *The Last of Us Remastered *The Last of Us Part II *Uncharted 4 *Uncharted: The Lost Legacy Monster Hunter Call of Duty Advanced warfare Battlefield Hardline *Fallout 4 *The Witcher 3 complete Mafia III *Mass Effect Legendary edition Resident E(vi)l God of War *The Outer Worlds *Horizon: Zero Dawn complete edition *Horizon II: Forbidden West *Days Gone *Call of Duty Modern Warfare II Call of Duty VANGUARD *Tomb Raider definitive edition *Shadow of the Tomb Raider *Watch Dogs *Watch Dogs II *Watch Dogs Legion Persona 5 *Wolfenstein II: The New Colossus
  7. Jeg har minst 20 håndplukkede PS4-titler som alle er bra spill, og investerte også i PS4 Pro etter hvert fordi jeg ville spille noen av dem på bedre hardware. For PS5 står det 3 spill i hylla, og ingen av dem er noe must-buy titler. Kjøpt mest på impuls bare for å teste ut hvor bra hardware er. Vet ikke helt hva som har skjedd. Spesielt det at det ikke kom mer av software til slippet av PS5 Pro var en stor skuffelse. Det som faktisk får mest brukstid for tiden er faktisk Xbox One X som er like kraftig som Xbox Series S i praksis (6TF på XOX mot PS4 Pro sin 4,2TF ytelse)
  8. Er det mange som ser verdien av PS5 Pro nå ? For min del del falt jeg av lasset etter en veldig god tid med PS4 (Pro) som er en grell kontrast til PS5. PS5 har vært for skuffende for å vurdere Pro. Teknisk sett burde det ta seg opp med spill, men det tar jo år og dag imho. Det er jo gitt ut massevis a titler til PS5, men det meste av det er totalt uaktuelle non-AAA-titler, der PS4 hadde haugevis med bra greier.
  9. Husker jeg hadde et lite rituale når jeg skulle kose meg med litt snacks. O,5 liter Cola, Maarud Cheese Tortillachips og Kims salsa dip hot. Kims rotet til en kjempegod dip med å spe den ut med noe slimete søppel som ødela den helt. Lignet litt på denne, men sterk utgave. Spiser sunnere nå da, men det var en fin tid dengangen.
  10. Har gått ned 40 Kg(!) gjennom 1 fastesessjon og hadde null trøbbel med søvn. Er nok viktig å ikke være så avhengig av karbohydrater før man gjør noe sånt. Ikke at jeg anbefaler et sånt stunt for alle heller.
  11. Spør du meg handler dette om holdninger fra (u)sosiale medier inkl søppelmedia. Flere går jo ut nå og sier at Gen Z er «uansettelig» fordi det bare blir tull fordi dem sitter på sosial media i arbeidstiden.
  12. Virker dessverre litt som at det går inflasjon i lage kalkuner. Hva med å heller lære av feilene sine og ikke gi ut produkter som ikke fungerer bra nok. Hadde Sony vært smarte hadde de hatt nok is i magen til å sponse Bend med den tiden de trengte. Kanskje lett å si slikt i ettertid, men resultatet av nylanseringen vil nok kanskje gi noen hint om dette. Virker som Bend er ganske pissed selv av måten de har blitt behandlet på av Sony og kundene. Håper bare produsentene lærer å slippe gode nok produkter før man klager over manglende støtte. En har et svært viktig marked ved slipp av spillet og en får aldri tilbake den salgsmuligheten. En er avhengig av å ha gjort jobben ferdig, og det nytter ikke å patchet opp alt til slutt, for reviewene blir stående.
  13. En må nok tape en del mer før en ser seg nødt til å blåse liv i Days Gone 2. Det verst er at Bend Studios selv virkelig glødet for å lage en oppfølger. Jeg tror de ville gjort en meget god jobb hvis du hadde fått muligheten.
  14. Fanatical kjører en Special Bundle med litt billig snacks (eldre slagere) fra $3 -$3.50 Bl.a Fallout 3 GOTY og Fallout Vegas ultimate edition og Wolfenstein (Machinegames) dobbelpakke og Frost Punk GOTY for rundt $3 pr stk sammen. www.fanatical.com/en/pick-and-mix/build-your-own-special-editions-bundle Husk å legg på gode addons fra community på Fallout-spillene, så forbedres de maksimalt (verdt jobben) https://www.youtube.com/results?search_query=fallout+3+goty+best+mods https://www.youtube.com/results?search_query=fallout+vegas+ultimate+edition+best+mods
  15. Bra Days Gone kommer til PS5 og at de gir ut oppussingen til PC også. Spillet var for uferdig når det ble sluppet, så en "nyutgivelse" i den ferdighetgraden det har nå + oppussing tror jeg vil gi meget bra reviews og rettferdig salgsuksess i forhold til hva dette spillet egentlig fortjener. Det nye innholdet virker litt billig i forhold til omtalen, men det er sikkert noen som setter pris på dette også. Hadde vært greit med litt ekstra til historien også hvis dem vil selge til de de som har spilt igjennom story. Spilte igjennom Days Gone på PS4 Pro etter at det var ferdig patchet og var godt fornøyd. Ikke en bug eller glitch whatsoever. Edit: En glitch faktisk, men det var fordi jeg alltid satte maskinen i stand-by, og at det til slutt fragmenterte minnet for mye og forhindret textureloading korrekt. En restart av maskinen og savegame load fikset alt. Feil å skylde på spillet for dette.
×
×
  • Opprett ny...