Da jeg kjøpte støvsugeren hadde jeg fiber og ruter fra Telenor, og det fungerte greit. Hva støvsugeren angår ved bytte til Altibox har jeg prøvd følgene:
tilkobling med og uten å resette wifi, resatt til fabrikkinnstillinger, prøvd å koble til medfølgende wifi boks fra Alibox, mine egne Deco mesh-bokser. Uten å ha så mye tro på det, forsøkte jeg også med Telenor sin ruter, samt en Tp-link Archer ruter (begge kablet til hjemmesentral). Sletta og lagt inn Xiaomi app på nytt.
App og støvsuger kobles greit sammen, så problemet ligger ikke der.
Som en digresjon kan jeg nevne at Tp-link ruteren var tiltenkt å være reserve til Telenor sin, så den satte jeg da for lettvinthet skyld opp med samme ssid og passord som på Telenor sin. Da jeg jeg satte opp bro-modus og koblet Tp-link ruter til Altibox hjemmesentral, koblet værstasjon og en radio jeg har opp automatisk.
Det som er litt betenkelig er at til tross for resetting av støvsugeren og ny- installering av app, så dukket kartet over stua mi opp i appen. Så det lagres tydeligvis på Xiaomi servere.