Akkurat som når du gir stemmen din til et politisk parti ville ikke ditt bidrag vær verdt så mye uten andre sine. Når du viser at du er villig til å gi et bidrag legitimerer du handlingen for flere.
Jeg synes ikke at de som eier Tesla nå bør skamme seg, men det går jo an å tenke seg om før man bestiller en ny. Heldigvis er det ingen i min omgangskrets som vurderer det.
I motsetning til hos de aller fleste andre varemerker er Elon Musk ekstremt profilert som frontfigur for Tesla. Alle vet at han er leder og at Tesla er hans adopterte hjertebarn. Ingen vet hvem som er leder hos Nike.
Når det gjelder at Musk er rik nok til å tape penger på TSLA er det bare å se reaksjonen hans på nedgangen han har hatt hittil. Han fikk Trump til å lage Teslareklame foran det hvite hus. Det er vel et tydelig tegn på at han ikke får sove så godt om natta.
Vi kan si "jo" og "nei" forever, men jeg sier altså at ikke alle er enige med deg. Det er diskutert hundre ganger på forumet fra før. Søk.
Støtter man en totalitær ideologi om man spiser middag med muslimer?
Hvordan forventer du at jeg (eller noen andre) kan svare for hele venstresiden/sentrum? Jeg forstår at du mener islam er totalitært, men det er det nok uenighet om. Noen islamister er totalitære, men neppe de som inviterte Frp-politikeren på middag.
Noen ganger dukker det jo opp partier som er enda lengre til høyre enn Frp, men her er det flere kommentatorer som forteller at de vil slutte å stemme på partiet etter dette.
edit: Hva synes de her inne som stemmer Frp om saken?