Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

nVIDIAsucks

Medlemmer
  • Innlegg

    1 020
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Om nVIDIAsucks

  • Bursdag 04. jan. 1984

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

8 035 profilvisninger

nVIDIAsucks sine prestasjoner

131

Nettsamfunnsomdømme

  1. Ikke sikkert dette krever endringsoppsigelse. Det som er avgjørende er hva som står i arbeidsavtalen og eventuell tariffavtale.
  2. Overtid utløses basert på ordinært arbeid per dag og/eller uke. Ikke per måned eller år. Tips: Månedene er forskjellige så glem hele arbeidstid per månedgreia.
  3. Det her ordner kryptosekken for deg.
  4. Nå har jeg ikke tittet på kommentarer, forarbeid eller rettspraksis, men det nærmeste man kommer i arbeidsmiljøloven er rett til permisjon for å pleie nærstående i livets siste fase, eventuelt omsorg for nærmeste familie. Men som med det aller meste annet i arbeidsmiljøloven så er dette bare en rett til permisjon og ikke en rett til permisjon med lønn. Det vanlige er at dette er regulert i enten tariffavtale, lokal avtale eller bedriftens permisjonsreglement. Om det ikke er det så må du nesten spørre arbeidsgiver. På generelt grunnlag så er det ikke nødvendigvis uvanlig at man får velferdspermisjon med lønn i et slikt tilfelle.
  5. Den har GPU. Bare så du vet det så er den overkill for en ren nas. PCIe3x1 er 1GB/s så antagelig. Men om du har planer om å overstige det så vil den være en flaskehals.
  6. Du har valgt en prosessor uten GPU. Er det bevisst? SATA-kontrolleren du har valgt er PCIe 3x1. Om du har tenkt å koble til SSDer eller å bruke vanlige disker i RAID KAN det være en begrensning.
  7. Gikk for trumf kredittkort+ trumfpay. Kombinasjonen gir 3 % opptjening til vanlig og 5 % når det er trippeltrumf. Ulempen er at man er låst til Norgesgruppen sine butikker. Bruker Morrow og vanlig medlemskort hos Coop for tilsammen 2 %.
  8. Og selv i gangfelt finnes det også unntak. https://www.tv2.no/broom/meide-ned-fotgjenger-i-gangfelt-span-data-lab-colortxt-red-classtxt-redble-frikjent/span/5998456/ https://ytf.no/nyheter/frikjent-etter-pakjorsel-av-fotgjenger I følge flere her har man et spesielt ansvar fordi bilen er en stor og tung drapsmaskin. Om man skal følge det resonnementet så er en trikk enda mer drapsmaskin og burde utvise enda mer aktsomhet. Men neida: https://fagbladet.no/nyheter/trikkeforer-blankt-frifunnet-for-drap-i-lagmannsretten-6.91.521633.aff8324ffa Dette er selvfølgelig unntak, men uavhengig av om fører får skylden eller ikke vil jeg påstå at fotgjenger uansett har tapt om man blir påkjørt.
  9. Vær obs på at studiepoeng fra fagskole og høgskole/universitet er på to forskjellige nivåer i utdanningssystemet og dermed ikke direkte sammenliknbare. Vet ikke om det har noe å si ovenfor lånekassen.
  10. Forkjørsrett er ikke det samme som påkjørsrett pleide kjørelæreren min å si. Jeg oppfatter det heller ikke som at TS forsøker å rettferdiggjøre noe som helst eller at han faktisk har kjørt på noen (han skrev at han holdt på å kjøre på noen). Selv om man som kjørende ikke har påkjørsrett så gjelder vegtrafikkloven § 3 for gående også. Det tror jeg det er mange gående som hadde hatt godt av en påminnelse om.
  11. Det er ikke noe i veien for å planlegge med overtid. Men et ordinært personalmøte faller neppe innenfor de tilfellene hvor det er ok å gjøre det.
  12. Om jeg ikke husker feil så er det bare en særforhandlingsbestemmelse som har ankemulighet og, den er i kapittel 4, så ikke relevant her.
×
×
  • Opprett ny...