-
Innlegg
3 212 -
Ble med
-
Besøkte siden sist
Om Heradon
- Bursdag 07. aug. 1989
Profile Information
-
Kjønn
Mann
Nylige profilbesøk
Heradon sine prestasjoner
1,8k
Nettsamfunnsomdømme
-
Vil en sikkerhetsgaranti fra Trump ha noen verdi for Ukraina?
Heradon svarte på Lyncs sitt emne i Politikk og samfunn
Hvorfor gjelder ikke dette Israelerne?- 89 svar
-
- 4
-
-
Russlands invasjon av Ukraina [Ny tråd, les førstepost]
Heradon svarte i et emne i Politikk og samfunn
- 75 400 svar
-
- 26
-
-
-
-
Russlands invasjon av Ukraina [Ny tråd, les førstepost]
Heradon svarte i et emne i Politikk og samfunn
-
Russlands invasjon av Ukraina [Ny tråd, les førstepost]
Heradon svarte i et emne i Politikk og samfunn
Det har klikka for Trump. -
Hva har vi egentlig fått fra USA de siste tiårene? Vi har måttet bistå dem i Midtøsten, og betale dyrt for amerikansk militært utstyr, til tross for at det finnes langt rimeligere europeiske alternativer.
-
Russlands invasjon av Ukraina [Ny tråd, les førstepost]
Heradon svarte i et emne i Politikk og samfunn
De lot bjørnen forsynet seg av kjøleskapet i 2014, men så kom den tilbake med intensjoner om å ta hele huset... -
Bør vel forby huskatter først... Det ville ha vært dumt siden jeg liker katter, men kattehold er problematisk av ulike årsaker. Norske katter skader eller dreper opptil 68 millioner dyr i året. https://www.nrk.no/trondelag/norske-katter-skader-eller-dreper-opptil-68-millioner-dyr-i-aret-1.16632113 I følge Mattilsynet er det 800,000 katter i Norge hvor av 50,000 av dem er hjemløse. Det dumpes nesten 10,000 katter i året. Og hvor mange katter blir påkjørt hvert år?
- 45 svar
-
- 1
-
-
Russlands invasjon av Ukraina [Ny tråd, les førstepost]
Heradon svarte i et emne i Politikk og samfunn
Finland has f.eks bare 24k aktive, men har 870k som reservepersonell. Kapasiteten kan økes etter behov. -
Krise! Må kjøpe nytt TV i dag! Trenger hjelp!
Heradon svarte på Monnami41 sitt emne i TV, hjemmekino og bilde
Kan du ikke bare kjøpe deg en universal fjernkontroll? -
Russlands invasjon av Ukraina [Ny tråd, les førstepost]
Heradon svarte i et emne i Politikk og samfunn
Ja vel, men det er viktig å huske på at fullstendig nedrustning eller en passiv tilnærming ikke nødvendigvis skaper fred. Karl Popper beskrev i sitt paradoks om toleranse at dersom et samfunn er uendelig tolerant, vil det til slutt bli ødelagt av de intolerante. Overført til våpenkappløp betyr dette at dersom en side velger å ikke forsvare seg, åpner det for at en aggressiv motpart kan utnytte situasjonen. Å ruste opp er kanskje ikke ideelt, men det kan være nødvendig for å sikre en balanse som hindrer at en part dominerer fullstendig. Fred oppnås ikke kun ved håp, men også ved evnen til å avverge trusler som kan oppstå fra intoleranse eller aggresjon. -
Stemmer det. Det er flere spill som tilbyr instansierte rom eller hus og kaller det "Player Housing." Løsningene som ofte er isolerte fra resten av spillverdenen og mangler både dybde og betydning. I stedet for å føles som en integrert del av spillets økosystem eller sosiale struktur, blir de mer som statiske dekorasjonsgallerier. Selv om de teknisk sett gir spillerne et sted å "bo," mangler de den kreative friheten og innflytelsen på verden rundt som virkelig kunne gjort systemet engasjerende og meningsfullt.
- 7 svar
-
- 1
-
-
Annonse: Slik er det er å game som jente
Heradon svarte på Spillredaksjonen sitt emne i Diskutér artikler (Gamer.no)
Åja, du mener det? -
Annonse: Slik er det er å game som jente
Heradon svarte på Spillredaksjonen sitt emne i Diskutér artikler (Gamer.no)
Er dette en jentegreie eller har den yngre generasjon blitt veikere? Det er ikke meningen å henge meg opp i dette, men hvorfor skal man ta seg nær av dette når det ikke har substans? Utrolig hva man blir støtt av for tiden... Det er en kjent sak at kvinner utsettes mer enn menn for negative og nedsettende kommentarer i spillmiljøer, spesielt på lavere nivåer i online spill. Dette fenomenet er ikke unikt for én type spill, men er utbredt i hele bransjen. Kvinner kan oppleve alt fra småspydige bemerkninger til grovere trakassering, og dette gjør spillopplevelsen mindre inkluderende for mange. Det som skiller seg litt er at får mer kjønnsbaserte fornærmelser, trusler og seksualisert trakassering. Ellers er det ikke uvanlig å bli trakassert på nettet. Å kun oppfordre gutter og menn til å skjerpe seg vil sannsynligvis ikke løse problemet, da denne typen oppførsel ofte er dypt rotfestet i den generelle kulturen i enkelte spillmiljøer. En mer effektiv tilnærming vil være å aktivt innføre strengere moderering, sensurere trakasserende kommentarer og straffe de som opptrer truende eller fiendtlig. Spillselskaper har et stort ansvar her, og bør investere i tiltak for å beskytte spillerne sine gjennom forbedret rapporteringssystemer og rask oppfølging. Likevel er dette ikke bare et problem innenfor spillmiljøet, men også et større kulturelt og et samfunnsmessig problem. For å skape varig endring må det jobbes med holdninger allerede i tidlig alder. Foreldre har en viktig rolle i å lære barna sine om respekt, empati og ansvarlig oppførsel, både online og i den virkelige verden. Sammen må både foreldre, samfunnet og spillselskaper samarbeide for å skape tryggere og mer inkluderende spillmiljøer for alle.- 40 svar
-
- 1
-
-
Russlands invasjon av Ukraina [Ny tråd, les førstepost]
Heradon svarte i et emne i Politikk og samfunn
Å bruke penger utenriks er ikke veldig populært i statene akkurat nå. Regner med at Biden og demokratene er forsiktige med å gi bidrag til Ukrainia før valget siden det kan gi et negativt utslag på meningsmålingene. Vi får krysse fingrene for at Kamala blir valgt og gir Ukrainerne det de trenger for å vinne tilbake landet sitt.