Gå til innhold

[Løst]Ny PC for spilling - ca. 12-13k


Anbefalte innlegg

Hei,

 

Har planlagt å bygge en PC som skal være hovedsakelig for gaming, satse på å spille nye spill (typ. COD:MW2) med god oppløsning og grafikk, og håper på litt input fra dere her på forumet. Planlegger å kjøre 2 skjermer på denne PCen (1 spilleskjerm og 1 surfeskjerm), men de to skjermene faller utenfor dette budsjettet. Surfet litt på nettet og kommet fram til et build:

 

Kabinett: Antec Nine Hundred Two

Hovedkort:(Endret etter noen innspill) ASUS P7P55D Premium, P55, Socket-1156

Prosessor: Intel Core™ i7 Quad Processor i7-860

Minne: Corsair XMS3 DDR3 1600MHz 4GB CL9

Skjermkort:(også endret etter noen inspill)Sapphire Radeon HD 5870 1GB GDDR5

CPU kjøler: Noctua NH-U12P SE2 CPU Kjøler

Harddisc: Samsung SpinPoint F1 1TB SATA2

Dvd spiller: Sony NEC Optiarc DVD±RW burner AD-7240S

Strømforskyning: Corsair TX 750W PSU

Ekstra liten vifte(Settes inn ved glassruten til kabinettet): Akasa 120mm Blå LED Vifte

 

Pris: 12500 på komplett.no

 

Har egentlig noen spørsmål rundt dette oppsettet, først og fremst er jeg litt skeptisk på om alt vil passe bra inni kabinettet, hovedsaklig da er jeg litt beskymret på størrelsen på CPU kjøleren og bredden på kabinettet. (Høyden på CPU kjøleren er 158 mm, mens kabinettet er 220 mm bredt).

 

Mitt andre spørsmål er, hvilken strømforskyning vil jeg ha bruk for, gikk selv for 750W men tenker at det kanskje er litt mye. Hva tror dere ?

 

Det neste spørsmålet jeg har på lur er, er det egentlig vits å bruke penger på lydkort? Ønsker selv god lydkvalitet, men er usikker på hvordan hovedkortet sin lydkvalitet er.

 

Skal slutte å plage dere snart, men har et siste lite spørsmål. De ulike modellene av HD Radeon 5870 (typ. Sapphire, Asus, XFX osv osv), er det egentlig noen merkbar forskjell på de, og i så fall, bør jeg velge en annen type en XFX ?

 

Setter pris på kommentarer fra dere og får vel ønske dere god jul siden den er rett rundt hjørnet :)

 

Edit: Glemte å legge til prisen til oppsettet

Edit 2: Fjernet lydkortet fra oppsettet, oppdragerte skjermkortet fra XFX -> Sapphire Radeon HD 5870 1GB GDDR5 og endret hovedkort fra Gigabyte GA-P55-UD4 til ASUS P7P55D Premium, P55, Socket-1156 (Takker TheWollo for tips)

Endret av Truls89
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

men for en spille pc, kunne du satset på amd dragon opplegg?(AMD Phenom II, ATI skjermkort, 64bit OS, ?4gb ram?)

 

personlig har jeg en http://www.itavisen.no/pimpmypc/4134/ som jeg kjøpte for 10300kr for litt over ei uke siden, den drar COD:MW2 med allt fullt uten lag.

 

 

og nei det er ikke noen merkbar forskjell på XFX, Asus, HIS osv. på ytelse, bare på kjøling og støy

la meg gjette, du valgte XFX siden du syntes navnet var tøft? siden det slo meg at du ikke visste noe om navnene og ytelsene.. ;)

 

EDIT: fordypet meg litt

Endret av zenzito
Lenke til kommentar
men for en spille pc, kunne du satset på amd dragon opplegg?(AMD Phenom II, ATI skjermkort, 64bit OS, ?4gb ram?)

 

Støy er egentlig ikke noe jeg bryr meg noe spesiellt mye om, gikk for Antec fordi jeg vet at kjøleegenskapene til kabinettet er gode, samme med prosessorviften. Har litt ekstra penger å sløse for tiden så blir nok å gå for intel 1156 som jeg vet gjør det bra i ytelsestester.

 

la meg gjette, du valgte XFX siden du syntes navnet var tøft? siden det slo meg at du ikke visste noe om navnene og ytelsene.. ;)

 

Valgte rett og slett XFX fordi det var det nest billigste kortet i den serien og det billigste (Sapphire) hadde ikke støtte for DX11, noe annet jeg merket var at Memory Clock Speed til XFX var 4 ganger større enn Sapphire sin, ikke helt sikker på hvor mye det påvirker ytelsen, mesn er ikke mye forskjell i kostnad. Vurderer egentlig og velge ASUS Radeon HD 5870 1GB GDDR5 istedet for XFX sin versjon siden jeg hører at den er mer stillegående. Er jo bare snakk om 200kr forskjell...

Lenke til kommentar

Hei.

 

Oppsettet er ganske bra slik som det er. Men nokken forandringer er best å få inn.

 

Ett lydkort er ikkje nødvendig, da det som er på hovedkortet absolutt er meir enn brukbart.Der sparar du 900kr som du kan bruke på å forbedre delar som er nødvendige;)

 

XFX er veldig bra når det kjem til nVidia sine kort, men på ATI sine er dei ikkje så bra, derfor kjøp eit anna, Sapphire er ganske bra og har vore det mest selgande merket som bruker ATI teknologi.

 

Sapphire HD5870 Vapor-X http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=518435 (3199kr)

 

Hovedkortet er nokke man bør legge en del peng i, så etter fjerning av lydkort har eg eit forslag på hovedkort.

 

Asus P7P55D Premium http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=494706 (2150kr)

 

Ja, du bør ha en så kraftig strømforsyner i dag, om du skal oppgradere og få i gang crossfire X eller SLI i framtida så treng du det.

Lenke til kommentar
Sapphire HD5870 Vapor-X http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=518435 (3199kr)

 

Vapor-X serien ja, ble litt usikker på hva egentlige de store forskjellene på det kortet var, men vurderte faktisk å gå for det. Hva får deg egentlig til å gå for det forran den vanlige Sapphire ? Bare lurer på hva forbedrignene er. Eneste jeg stusser på er at det kortet der ser da veldig langt ut

 

Hovedkortet er nokke man bør legge en del peng i, så etter fjerning av lydkort har eg eit forslag på hovedkort.

 

Asus P7P55D Premium http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=494706 (2150kr)

 

Ja, du bør ha en så kraftig strømforsyner i dag, om du skal oppgradere og få i gang crossfire X eller SLI i framtida så treng du det.

 

Så det gamle hovedkoret blir en flaskehals? Men høres egentlig smart ut det du sier, ved omrokkering av handlevogn ble beløpet på det samme og regner med at ytelsen går en del opp. Takker for tips!

 

Oppdaterer handlevognen i post nummer 1

Lenke til kommentar

Kortet skal gå heilt greitt inn i Antec Nine hundred, kompisen min har 4870X2 i sitt versjon 1 av kabinettet. Han måtte ta ut eine vifta i fronten for å få kortet inn, men vifta gikk fint på plass igjen etter kortet var satt på plass.

 

Vapor-X er jo egentlig ei kjøleløysning fra Sapphire, men dette kortet har DirectX 11, nokke det vanlige ikkje har. Også klokke hastighetene er mykje høgere på Vapor-X versjonen. Dette gjer at tempraturen går opp i opp med den vanlige versjonen. Høg hastighet gir høgere tempratur, men Vapor-X kjølinga gjer att kortet har den samma tempratur som dei vanlige.

 

Vanlige Sapphire kortet:

Minnehastighet: 1.2 GHz

Klokkehastighet: 850 MHz

 

Vapor-X versjon:

Minnehastighet: 5GHz

Klokkehastighet: 870MHz

 

Begge korta har 1Gb videominne.

 

Hovedkortet du hadde er heilt greitt og fungerer heilt fint for den prisen og vil ikkje bli den store flaskehalsen, men ved overklokking og eventuelt seinere oppgradering vil Asus kortet ver bedre.

 

EDIT: Glømte å svare på hovedkort

Endret av TheWollo
Lenke til kommentar

Har idag kjøpt denne etter mye anbefalinger og ikke anbefalinger. Har hatt AMD i flere pcer og i flere år , og har alltid vært strålende fornøyd med dette. NB Jeg har valgt 2 stk HD5770 kort i Crossfire. Gidder ikke å vente på 5870 som kan ta noen mnd før kommer.

 

Total pris med Frakt kr . 15950

 

Kunne gjerne redigert på noen deler, ikke sikkert du trenger alt...

 

AMD PHENOM II X4 965 3.4GHZ BLACK SKT AM3 L2/L3 8MB 125W P (HDZ965FBGIBOX)

 

ASUS Mainboard S-AM2+ AMD790FX ATX 4xPCI-E VGA(512) Audio GbLAN 1394 SATA-II Raid Retail (M4A79-T Deluxe)

 

COOLERMASTER HAF922M-KKN1-GP (RC-922M-KKN1-GP)

 

CORSAIR Power Supply 750W HX (CMPSU-750HXEU)

 

CORSAIR 4gb (KIT) DDR3 1600MHz/ CL9/ XMS3-12800DHX Matched XMS3 DOMINATOR with DHX Technology (TW3X4G1600C9D)

 

WESTERN DIGITAL VELOCIRAPTOR 300GB SATAII 10KRPM 16MB (WD3000HLFS)

 

WESTERN DIGITAL 1000 GIGABYTE(1TB) SATA DESKTOP STORAGE 7200 RPM 32MB CACHE (WD10EADS)

 

2 X ASUS VGA-Card Radeon HD5770 1024MB PCI-E 2xDVI/ HDMI/ DisplayPort HDCP Fan (EAH5770/2DIS/1GD5/V2)

 

LG DVDRW 22X SATA Bare Bulk (GH22NS40.AUAA50B)

 

 

BENQ 24IN LCD 1920X1080 5MS G2411HD DVI-D HDMI GLOSSY BLK IN (9H.L0RLB.QBE)

 

LOGITECH MX518 Gaming-Grade Optical Mouse USB/PS/2 (910-000616

 

LOGITECH G15 Gaming Keyboard USB, LCD, Lys i knapper Norsk layout (920-000381)

 

CREATIVE Fatal1ty gamer headset w/mic 40mm Neodymium drivers, remote (51MZ0310AA001)

 

MICROSOFT Microsoft Windows Home Premium 7 OEM Norsk, 64 bit, DVD (GFC-00611)

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...